Błotniak Łąkowy
Circus pygargus
Realizacja Krajowego Programu Ochrony Błotniaka Łąkowego
-
© Zdeněk Tunka
Projekt współfinansowany w latach 2021-2023 ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021
Aktualności
-
Miło nam poinformować, że w dniu 20.06.2023 r. w siedzibie WFOŚiGW w Warszawie podpisaliśmy umowę dotacji na realizację zadania pt. "Realizacja Krajowego Programu Ochrony Błotniaka Łąkowego".
Rozwiń -
Miło nam poinformować, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska wyraziło zgodę na zwiększenie dofinansowania projektu pt. "Realizacja Krajowego Programu Ochrony Błotniaka Łąkowego".
Rozwiń -
9 marca (czwartek) 2023 zapraszamy na konferencje online pt. "Błotniak łąkowy - ochrona i badania"
Rozwiń -
Głównym celem badań było zebranie danych na temat ekologii przestrzennej błotniaka łąkowego w jego największej polskiej populacji na terenach podmokłych w Dolinie Biebrzy.
Rozwiń -
Na stronie https://pygargus.pl/konferencja-MFEOG umieściliśmy nagrania wszystkich prezentacji wygłoszonych 19 marca 2022 r. na konferencji pt. "Błotniak łąkowy - ochrona i badania".
Rozwiń -
Już jest! Zapraszamy do zapoznania się z II wydaniem folderu informacyjno-promocyjnego pt. "Błotniak łąkowy - sprzymierzeniec rolników"
Rozwiń -
19 marca 2022 zapraszamy na konferencje online pt. "Błotniak łąkowy - ochrona i badania", która jest organizowana w ramach projektu pt. "Realizacja Krajowego Programu Ochrony Błotniaka Łąkowego".
Rozwiń -
W dniu 9 listopada 2021 r. Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian" podpisało umowę o dofinansowanie projektu pt. Realizacja Krajowego Programu Ochrony Błotniaka Łąkowego.
Rozwiń -
Miło nam poinformować, że nasz projekt pt. "Realizacja Krajowego Programu Ochrony Błotniaka Łąkowego" znalazł się na liście podstawowej i otrzymał dofinansowanie z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Rozwiń -
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków opublikowało nową edycję Czerwonej listy ptaków Polski.
Rozwiń -
Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian" zorganizowało wspólnie z partnerami międzynarodową konferencja pt. “Research and conservation of the Montagu’s Harrier in Europe”.
Rozwiń -
W 2020 roku po raz czwarty prowadzono monitoring błotniaka łąkowego w największej populacji tego gatunku na obszarach Natura 2000 w Polsce.
Rozwiń -
Opracowanie zawiera wyniki Krajowego Cenzusu Błotniaka Łąkowego wykonanego w latach 2018-2019 w ramach realizacji projektu pt. „Realizacja Krajowego Planu Ochrony Błotniaka Łąkowego - etap I”.
Rozwiń -
Wszystkich chętnych zapraszamy 7 grudnia (sobota), na kolejną już konferencję poświęconą ochronie i badaniom błotniaka łąkowego. Podobnie jak rok temu konferencja odbędzie w sali konferencyjnej MiIZ PAN w Warszawie.
Rozwiń -
W 2019 roku po raz trzeci prowadzono monitoring błotniaka łąkowego w największej populacji tego gatunku na obszarach Natura 2000 w Polsce.
Rozwiń -
W biurze Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian" są już dostępne kalendarze ścienne z akwarela błotniaka łąkowego na rok 2019. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z nami i odbioru osobistego kalendarzy na Radomskiej 22/32.
Rozwiń -
Wszystkich zainteresowanych tematem ochrony i badań błotniaka łąkowego zapraszamy na konferencje, która odbędzie się 1 grudnia (sobota) 2018 r. w sali konferencyjnej Muzeum i Instytutu Zoologii PAN w Warszawie.
Rozwiń -
W ramach projektu pt. “Realizacja Krajowego Planu Ochrony Błotniaka Łąkowego – etap I” w latach 2017-2020 prowadzimy monitoring parametrów rozrodu błotniaka łąkowego w obszarze Natura 2000 Ostoja Biebrzańska PLB200006.
Rozwiń -
Mamy rekordzistę. 23 maja udało się ściągnąć ponad 131 000 rekordów danych (od 10 lipca 2016 r. do 23 maja 2018) z loggera GPS RadioTag-14 (MILSAR), który założyliśmy na samca błotniaka łąkowego.
Rozwiń -
W ramach projektu POIS.02.04.00-00-0018/16 "Realizacja Krajowego Planu Ochrony Błotniaka Łąkowego - etap I" wydaliśmy kalendarz z akwarelą przedstawiającą samca błotniaka łąkowego autorstwa Andrzeja Rabiegi.
Rozwiń