Współfinansowanie

Projekt realizuje

Dofinansowanie MF EOG

Miło nam poinformować, że nasz projekt pt. "Realizacja Krajowego Programu Ochrony Błotniaka Łąkowego" znalazł się na liście podstawowej (https://www.gov.pl/.../wybor-projektow-do-dofinansowania...) i otrzymał dofinansowanie w naborze wniosków złożonych w obszarze Środowisko - Działania związane z ochroną ekosystemów prowadzone przez organizacje pozarządowe (Fundusz Małych Grantów), w Programie Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, finansowanym z  Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 (tzw. fundusze norweskie https://www.eog.gov.pl/).

 
Głównym zadaniem projektu będzie kontynuacja czynnej ochrony lęgów błotniaka łąkowego. Zadanie będzie realizowane w latach 2021-2022 na terenie 16 powiatów w 5 województwach, na obszarach o wysokim zagęszczeniu par gnieżdżących się w krajobrazie rolniczym w uprawach rolnych.
 
Ponadto w ramach projektu zaplanowano szereg działań informacyjno-edukacyjnych m.in emisje na kanale YouTube krótkiego filmu/spotu, którego głównym bohaterem będzie błotniak łąkowy. Celem filmu będzie zwiększenie w społeczeństwie wiedzy o błotniaku łąkowym oraz wpływie rolnictwa na różnorodność biologiczną. Zorganizujemy również dwie międzynarodowe konferencje oraz wydamy drugą poprawioną wersję folderu "Błotniak łąkowy - sprzymierzeniec rolników".
Będziemy was informowali o postępach projektu. Śledźcie nasze wpisy na stronie www oraz na fanpage https://www.facebook.com/pygargus

Załączniki do pobrania


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja