Współfinansowanie

Projekt realizuje

Fotorelacja z konferencji

 

W dniu 22.11.2014 r. Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian" zorganizowało w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersyetetu Warszawskiego konferencję poświęconą badaniom i ochronie błotniaka łąkowego.

 

O programie konferencji informowaliśmy we wcześniejszej aktualności. Głównym jej celem było podsumowanie dwóch lat realizacji projektu POIS.05.01.00-00-381/12 "Ochrona błotniaka łąkowego w Polsce", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt uzyskał również dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

W konferencji uczestniczyło 67 osób, w tym eksperci z Hiszpani, Francji, Holandii, Niemiec i Węgier. Była to więc okazja do wymiany doświadczeń i dyskusji w gronie międzynarodowym. W konferencji wzieli udział również przedstawiciele Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych - (instytucji wdrażającej projekty V osi programu POIŚ), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki WondejMinisterstwa Środowiska,  Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Uczestnicy spotkania podkreślali konieczność szerszej współpracy międzynarodowej oraz usprawienia przepływu informacji. Jedną z propozycji było stworzenie tematycznego bloga lub listy dyskusyjnej poświęconej ochronie i badaniom błotniaków. Poniżej przedstawiamy fotorelacje autorstwa Macieja Cmocha.


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja