Konferencja "Błotniak łąkowy - ochrona i badania"

9 marca (czwartek) 2023 (konferencja online na platformie zoom)

 

Konferencja jest organizowania w ramach projektu pt. "Realizacja Krajowego Programu Ochrony Błotniaka Łąkowego", który jest realizowany przez Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian" i współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021.

 

Więcej informacji o projekcie na stronie https://www.bocian.org.pl/blotniakEOG

Jak można dołączyć do konferencji (zoom meeting) jako słuchacz?

1. Wypełnij i wyślij do nas formularz rejestracyjny. Musisz podać swój adres e-mail, na który przed spotkaniem wyślemy Ci link z zaproszeniem na  zoom meeting.

2. Musisz pobrać i zainstalować darmową aplikację zoom na swoim komputerze lub smartfonie (ze strony https://zoom.us/download)

3. Kliknąć na link z zaproszeniem i dołączyć do spotkania.

4. Musisz mieć włączoną kamerę i mikrofon, jeśli chcesz, abyśmy Cię widzieli i słyszeli. Jako słuchacz będziesz miał wyciszony mikrofon. Mikrofon zostanie włączony w trakcie dyskusji. Dopiero wtedy będziesz mógł zadać pytanie.

5. W razie jakichkolwiek problemów technicznych wyślij wiadomość na czacie zoom (lub na maila: dominik@bocian.org.pl) do Dominika Krupińskiego (prowadzącego spotkanie).

 

Udział w konferencji (zoom meeting) należy zgłosić do 08.03.2023 r. poprzez wypełnienie i przesłanie formularza rejestracyjnego (on-line) https://form.jotform.com/220233482304343

 

Program konferencji:

 

17:30-17:50 "Realizacja Krajowego Programu Ochrony Błotniaka Łąkowego w roku 2023" - Dominik Krupiński (Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian")

17:50-18:20 "Fotografia i ochrona błotniaków, czyli jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu" - Maciej Cmoch

18:20-18:40 "Błotniak łąkowy w Parku Krajobrazowym im. gen. Dezyderego Chłapowskiego - czynna ochrona i edukacja" - Natalia Hałas, Michał Białek (Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego)

18:40-19:00 "Ochrona różnorodności biologicznej i terenów podmokłych w nowej wspólnej polityce rolnej - co się udało, a czego zabrakło" - Aleksandra Pępkowska-Król (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Koalicja "Rolnictwo dla Przyrody)

 

19:00-19:20 Dyskusja i zakończenie konferencji